Letecký pohľad na obec Hradište

Šport

Volejbal

Po siedmich rokoch na mieste chátrajúcich základov nového kultúrneho domu, čiže na mieste bývalého volejbalového ihriska v Hradišti, Obecný úrad Hradište rozhodol o vybudovaní nového antukového ihriska. Táto myšlienka sa v krátkom čase zrealizovala, za výdatnej podpory a práce dobrovoľníkov z našej obce, ale aj miestnych rodákov a sympatizantov.

Ešte v tom istom roku sa ihrisko otvorilo volejbalovým turnajom. Keďže v Hradišti sa volejbal nehrával už 18 rokov, a mladí Hradišťania hrávali futbal, rok po otvorení ihriska (1997) Slavomír Kudlák, Martin Falťan, Milan Priadka, Peter Juríček a iní zorganizovali prvý ročník nohejbalového turnaja „O pohár starostu obce Hradište“. Tento turnaj vyhrali Zóna Lučenec, ale Hradištania v zložení Martin Falťan, Peter Juríček, Stanislav Iskra st. obsadili druhé miesto.

Každoročne sa turnaja zúčastňuje 6 – 12 trojíc z regiónu. Najčastejšie sa turnaja zúčastňujú mužstvá Poltára, Bystričky, Cinobane, Uhorského, Rovnian, Lučenca, Málinca ale bolo tu aj mužstvo z Hriňovej….

Veľké počiatočné nadšenie v podobe množstva organizátorov, sponzorov, občerstvenia vo forme guľášu, vína…. a väčšieho množstva súťažných mužstiev sa turnaj postupne sformoval do dnešnej podoby. Turnaj v posledných rokoch organizuje malá skupina nadšencov ( ), aj počet štartujúcich mužstiev sa pohybuje iba okolo 8, čo akurát vyhovuje jednému ihrisku. Hrá sa v dvoch skupinách z ktorých postupujúce mužstvá ďalej medzi sebou hrajú systémom KO. Namiesto guľášu sa opekajú klobásy na rošte a pije vyberaná voda Lačnovka. Nechýba však ani čapovaný zlatistý mok vedľa v Mladosti.

Keďže na turnaj sa pozývajú väčšinou tie isté mužstvá, v priebehu rokov sa turnaj zmenil na stretnutie priateľov, ktorí si napriek tomu na ihrisku nič nedarujú. Herná úroveň zúčastnených mužstiev sa od prvého ročníka neustále zvyšuje, v čo dúfame aj do budúcna.

Nohejbal

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu !