Úradná tabuľa

Pálenie vatry – čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Dobrý deň.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Lučenci upozorňuje na nasledovnú skutočnosť. Vzhľadom k dlhotrvajúcemu suchému počasiu  index požiarneho nebezpečenstva v lesoch zverejňovaný na portály www.shmu.sk stúpol na „Vysoký stupeň“, ktorý do dnešného dňa neklesol. Okresné riaditeľstvo pristúpilo teda dňa 30.6.2026 k vyhláseniu času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru pre okresy Poltár a Lučenec.

Právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelia v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru majú zakázané v zmysle § 8 písm. c) zákona č. 314/2001 Z. z. spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v území, pre ktoré je vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.

Vzhľadom na množiace sa telefonáty, s otázkou či bude čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru zrušený v najbližších dňoch dávame nasledovnú odpoveď:

Okresné riaditeľstvo nepredpokladá jeho zrušenie ani v najbližších dňoch po zhodnotení predpovedi počasia na najbližšie obdobie.

V prípade, ak by sa tak udialo budete ako obce/mestá určite o tom upovedomení prostredníctvom e-mailu resp. elektronickej pošty.

 

Uvedené som mal za potrebu zdôrazniť vzhľadom  na stavanie vatier  a prípravách na nastávajúce dni, aby nemuselo okresné riaditeľstvo riešiť prípadne správne konania. Ďakujem za spoluprácu.

S pozdravom

Súvisiace články

Back to top button
error: Obsah je chránený proti kopírovaniu !